Nemáš představu o tom, jak se připravuje celovečerní dokumentární film? Jak se zpracovávají výpovědi a točí rekonstrukce nejrůznějších situací? Do celé tvorby dokumentu tě zasvětí sestava tvůrců, kteří natočili dílo Králové videa. 

„Myslím, že je to škoda, že někteří tvůrci točí pořád dokola svá díla, které poté končí pouze na internetu a nesnaží se pořádat premiéry a rozvíjet tak svůj odkaz.“ 

Lukáš Bulava

Králové dokumentu 

Scénárista Petr Svoboda, střihač Peter Pavlík, producent Igor Kovacs a režisér Lukáš Bulava přijedou v plném složení na festival Cinema Open. Informují tak diváky o specifické práci na celovečerním dokumentárním filmu. Ten obsahuje nejen množství výpovědí, ale i rekonstruované hrané pasáže a práci s ukázkami z jiných citovaných filmů.

Za jakých podmínek dokument vznikl? 

Na Cinema Open zjistíš, jak se pracovalo na scénáři, střihu a jak tvůrci získávali finanční prostředky na svůj dokument. Dílo tě jako pomyslný DeLorean vezme zpět do časů, kdy našim videím vládly rychlodabingy, filmy se nakupovaly na černých burzách a pořádaly se hromadné domácí videoprojekce. Jak na svoji dobu vzpomínají tehdejší piráti, dabéři, distributoři a vůbec všichni ti, díky kterým jsme měli čím naše videa krmit.

Tvůrci filmu Králové videa budou mít svůj prostor v sobotu 30. 11. od 19:00 ve foyer. Završí tak letošní master class profesionální sondou do tvorby dokumentárního filmu. Čekání na ně si můžeš zkrátit už teď. Stačí se začíst do článku na portálu Unitedfilm.