Honza s Kubou tě budou provázet celým festivalem, a proto jsme se jich zeptali na pár otázek, abychom ti kluky trochu představili.

Jan

Jsem Honza Nevečeřal a zrovna studuju tvorbu textu a scénáře na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka.

Co děláš ve volném čase? 

Rád a čím dál víc dělám divadlo. Máme vlastní soubor „Divadlo Lůza“,ve kterém hraju a nově se snažím i režírovat. Název našeho uskupení se ke mně docela hodí, protože práci ani stálou brigádu nemám a zatím stále přežívám pouze z dobré vůle svých rodičů. Občas taky něco moderuju. S tím jsem začal shodou okolností v Hradeckém Bio Central, kde jsem převzal uvádění Pecha Kucha Night, když už to Kuba nechtěl dělat.

Kde tě většinou najdeme během večera? 

Asi v hospodě. Nebo doma. Spíš doma. Jsem vlastně strašně nudnej. Občas teda hrajem to divadlo, ale jinak jsem v poslední době objevil kouzlo čtení si v posteli, chození spát včas za poslechu Spejbla a Hurvínka.

Proč jsi vzal pozici moderátora na festivalu Cinema Open 

No já jsem byl nadšen už jenom z toho, že mi někdo zavolal! A když jsem pak zjistil, o co jde a že by byl můj parťák Kuba, okamžitě jsem souhlasil. Položil jsem telefon, lehl si do postele a spal (myslím, že bylo zhruba osm večer) a celou noc si nechal zdát o filmech Cinema Open.

Na co se z festivalu těšíš nejvíc? Až uvidíš…

Kubu. A taky diváky. Jak na nás budou zmateně a nevěřícně koukat, když budeme s Kubou na pódiu hrát bobříka mlčení. Případně se ještě nabízí soutěž o nejtrapnější vtip. Krom toho jsem slyšel, že se budou promítat nějaký filmy nebo co… To by taky mohlo bejt hezký.

Kuba

Jmenuji se Kuba Klouzek a studuji design na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Co děláš ve volném čase?

Vedle studia designu pracuji na mnoha dalších frontách. V Pražském ateliéru Paletky navrhuji nábytek z paletového upcyklovaného dřeva a tvořím vizualizace interiérů, v hradeckém Bio Central už přibližně 4. rokem pracuji jako promítač a holka pro všechno. Občasně pak právě moderuji různé akce, převážně pro Bio Central, protože nikdo jiný nechtěl. Dokud se neobjevil Honza…

Kde tě většinou najdeme během večera? 

Pravděpodobně buď na baru, uklidňujíce se z nervozity, nebo zaraženého někde v gauči, opakujíce si, co nás čeká, čímž si přivodím další dávku nervozity a půjdu na bar. A pak je třetí možnost, a to promítárna – taková jeskyně, kam se dá schovat a dohlížet na hladký technický průběh večera.

Proč jsi vzal pozici moderátora na festivalu Cinema Open

Propojit moderování akce s natáčením spotů mi přišlo jako fajn nápad. A když mi bylo řečeno, že adeptem do dvojice je Honza, který mě vystřídal v moderování hradecké Pecha Kucha Night a se kterým jsem se při moderování ještě nesetkal, řekl jsem si, že je čas propojit sílu naší trapnosti a ztrapnit se společně na našem „domovském“ pódiu.

Na co se z festivalu těšíš nejvíc? Až uvidíš…

Honzu po svém boku před zaplněným hledištěm, jak vypouští ze svých úst něco, za co ho všichni společně zpražíme trapnou chvilkou ticha. A netěším se na to, jak to ticho následně přebiji něčím ještě trapnějším. Ale jinak se těším hlavně na fajn filmy, jako je například Kosmonaut nebo Capoeirista.